Dovolená Brazílie
Další partneři
Google AdSense

Fotbal


Fotbal je v Brazílii národním sportem. Každý malý kluk v Brazíli touží stát se předním brazilským fotbalistou. Fotbal se hraje téměř všude i na ulicích. Fotbal byl do Brazílie zavlečen z Evropy.

Z Brazílie pochází množství velmi známích fotbalistů. Mezi fotbalové legendy původem z Brazílie patří především Pelé, Romario a Zico.

Fotbalová legenda Pelé, přezdívaný Černá perla se narodil v roce 1940 v Brazílii. Hrál za kluby FC Santos a New York Cosmos. 3x se stal mistrem světa za Brazílii, 9x mistrem Brazílie s týmem Santos, 5x získal brazilský pohár, 2x pohár osvoboditelů a 2x interkontinentální pohár.

Mezi hvězdy dnešního fotbalu patří hráči Adriano, Ronaldinho, Kaká nebo Roberto Carlos. Brazilský fotbal je doslova naplněný přednímy světovými hvězdami fotbalu. Každým rokem Brazílie vyprodukuje množství velmi kvalitních hráčů.

V brazílii najdete i jeden z nejslavnějších fotbalových stadionů na Světě. Je to stadion Maraca nacházející se v brazilském Riu de Janeiro. Poprvé byl stadion otervřen pro fotbalové fanoušky roku 1950. Tento stadion bude od roku 2010 do roku 2012 uzavřen, kvůli plánované rekonstrukci stadionu. V roce 2014 se v Riu bude konat Mistrovství světa ve fotbale.