Dovolená Brazílie
Další partneři
Google AdSense

Rio de Janeiro


Rio de Janeiro

Socha JežíšeRio de janeiro je pravděpodobně najznámější turistická destinace. Nachází se v jihovýchodní části Brazílie. Rio de Janeiro je známé hlavně díky každoročně pořádanému karnevalu a soše Ježíše Krista v nadživotní velikosti. Socha je postavena na skále nad městem a stala se tak proto významnou dominantou města. V Riu se nachází i nejslavnější a údajně i nejkrásnější pláž na Světě Copacabana. Další neméně důležitou pláží je Ipanema.

Počet stálých obyvatel Ria je podle posledního sčítání 11 714 000 obyvatel. Během turistcké sezóny a především během karnevalů do Ria přijíždí mnoho turistů. Pokud si v tomto období budete chtít zajistit hotel či pension udělejte tak co nejdříve.

Rio díky své značné popularitě patří k dražším destinacím a ubytování vás zde může přijít v luxusnějších hotelích i na několik desítek tisíc korun za noc.

Copacabana

CopaccabanaPláž Copacabana se nachází v Brazilském městě Rio de Janeiro. Jde údajně o nejkrásnější pláž na světe a se svojí délkou více než 4 km patří k největším.Copacabanu najdete ji v jižní části Ria, ale pokud budete hledat cestu k této pláži, stačí se zepat,kohokoliv v Riu a ten vám cestu jistě napoví. V okolí pláže Copacabana se můžete ubytovat jak ve velmi luxusních hotelích tak i hostelech.